Hizmetlerimiz

Hayatınızı Her Alanda Kolaylaştırıyoruz

Yangın ihbar sistemleri, yangın riskinin olduğu alanlarda kullanılan bir güvenlik sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemler, yangın tehlikesine karşı erken uyarı sistemi olarak kullanılmaktadır. Sistemler yangın algılama cihazlarından, alarm cihazlarına ve yangın söndürme cihazlarına kadar birçok bileşenden oluşmaktadır.

Bu sistemler yangın tehlikesinin erken tespiti ve alınacak önlemler sayesinde, yangınların büyümesini ve yayılmasını engelleyerek can kayıplarının önüne geçmektedir. Evler, işletmeler, hastaneler, okullar, oteller gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Sistemler iki farklı türde olabilir. Bunlar, konvansiyonel ve adresli sistemlerdir. Konvansiyonel yangın ihbar sistemleri, genellikle küçük ölçekli işletmelerde kullanılırken, adresli yangın ihbar sistemleri, daha büyük ölçekli işletmelerde kullanılmaktadır.

Yangın ihbar sistemleri, farklı yangın algılama cihazlarına sahip olabilir. En yaygın kullanılan cihazlar ise duman, ısı, alev algılama cihazlarıdır. Ayrıca, yangın ihbar sistemleri, alarm cihazları ve yangın söndürme cihazları ile de donatılmaktadır. Alarm cihazları, yangın durumunda uyarıları verirken, yangın söndürme cihazları ise yangın söndürme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Ücretsiz Keşif İçin Hemen Arayın!
×