İnsanların Evlerini, İşyerlerini, İmalathanelerini, Dükkânlarını, Depolarını Vb. Birçok Yerlerini Hırsızlara karşı koruyan sistemlerin genel adıdır. Genel olarak bakıldığında alarm sistemi taktırılan yerlerin alarmı taktırmayanlara göre çok daha fazla soyguna uğradığı görülecektir. Hırsız alarm sistemleri hırsızlara karşı çok büyük bir caydırıcılık teşkil ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu durum alarm sistemleri kurulan bütün mekânların hiçbir zaman hiçbir şekilde soyulmayacağı anlamına da gelmemektedir.

Günümüzde hırsızlar artık bazı alarm sistemlerini de dikkate almayabilmektedirler. Fakat bu oran çok düşük kalmaktadır genel olarak bakılırsa hırsız alarmı taktırmak gerektiğini görebiliriz. İşyerimizde ve Evimizde değerli şeyler bulunduruyorsak mutlaka ve mutlaka hırsız alarm sistemi taktırmalıyız. Malımızın ve sevdiklerimizin güvende olması için olmazsa olmaz sistemlerden birisi hırsız alarm sistemleridir.

Alarm sistemleri soygunu önleyici özelliği ve soygunu erken ihbar edici özelliğe sahiptirler. Birincisi alarm sistemi kurulan yerde dış ortamında siren insanların göreceği bir noktaya takılır ki bu durum hırsızın alarm sisteminin sirenini görmesini ve yapacak olduğu hırsızlıktan vazgeçmesine neden olabilir. Yâda her şeye rağmen hırsızlık teşebbüsünde bulunulması durumunda sesli ikaz vererek içeridekileri ve çevredekileri sesli ve ışıklı olarak ikaz eder. Hırsız alarmları Alarm İzleme Merkezine direk bağlanabilme özelliğine sahiptirler. Bu sayede evinize, işyerinize hırsız girmesi durumunda 24 saat gözetimde bulunan Alarm İzleme Merkezleri bu uyarıyı alır ve konu ile ilgili kişilere durum hakkında bilgi verir. Gerektiğinde Polis, İtfaiye, Ambulans gibi merkezlere de bilgi verilir. Belli saatlerde telefonlarınız kapalı oluyor ve size ulaşılması çok zor oluyorsa Alarm İzleme Merkezlerine Sisteminizi Entegre etmeniz gereklidir.

Alarm Sistemleri (Alarm Sistemi) Belli Parçalardan oluşmaktadır. Bu Parçalar Hırsız Alarm Panelleri ki bu sistemin beynidir. Bütün işlemler hırsız alarm panelleri üzerinden yapılır. Diğer güvenlik alarm sistemi parçaları ise PIR Dedektörler, Manyetik Kontaklar, Cam KIR(Cam Kırılma Dedektörleri),Harici Ortam Sirenleri, Dâhili Ortam Sirenleri, Sistemin Kontrolünü sağlayan Keypad (Tuş Takımı) sistemin ana parçalarıdır. Bunlara ilave GPRS modülleri, gerektiğinde kablosuz olarak sistemi açıp kapamaya yarayan uzaktan kumanda modülleri bulunmaktadır.

Hırsız Alarmı(Alarm sistemi) alırken dikkat edilecek önemli konular sistemin kaç zoneli(bölgeli) olduğudur. Genel olarak fiyatlar zone (bölge) sayısına göre değişir. Diğer önemli özellik sistemin kablolu ya da kablosuz olduğudur. Kablolu sistemler montaj yapılacak yerin kablolamaya ne kadar müsait olduğuna göre karar verilir. Eğer ki montaj yapılacak yerin altyapısı kablolamaya uygun değilse alarm sisteminin bir diğer seçeneği olan kablosuz alarm sistemi tercih edilir.

Leave A Comment

Ücretsiz Keşif İçin Hemen Arayın!
×